Jak IoT zmienia świat

-

Innowacje IoT napędzają rozwój inteligentniejszych i bezpieczniejszych samochodów.

Wg serwisu Statista, do 2025 roku liczba urządzeń podłączonych do Internetu  (IoT) na całym świecie sięgnie 38,6 miliardów, natomiast do 2030 roku przewiduje się, że liczba ta wzrośnie nawet do około 50 miliardów.Producenci koncentrują się na dostarczaniu coraz to nowszych samochodów, które oferują usługi mobilności bezpośrednio dla klientów i zapewniają niezwykłe doświadczenia podczas podróży.

Dzięki wbudowanym interfejsom głosowym, takim jak np. Amazon Echo, pasażerowie mogą korzystać z aplikacji i usług, robić zakupy, planować wakacje lub wyszukiwać miejsca parkingowe w pobliżu lokalnego sklepu. Funkcje na żądanie umożliwiają właścicielom aut dostosowywanie ich do własnych potrzeb. Kierowcy mogą zmodernizować np. oświetlenie, systemy wspomagania jazdy i możliwości silnika.

Innowacje IoT napędzają rozwój inteligentniejszych i bezpieczniejszych samochodów. IoT już teraz przynosi korzyści, pomagając kierowcom unikać wypadków, śledząc pojazdy, a nawet wykonując telefony alarmowe.

Liczba aktywnych połączeń IoT na rynku automotive na terenie Unii Europejskiej w 2016 r. wynosiła 45,01 mln.

Przewiduje się, że do 2025 r. osiągnie 163,71 mln (Statista). IoT w branży motoryzacyjnej obejmuje między innymi takie rozwiązania jak:

* zdalne zarządzanie flotą na duże odległości,
* connected cars (czyli połączenie pojazdów ze sobą nawzajem, z systemem czy elementami infrastruktury),
* system konserwacji i kontroli samochodu polegający na zbieraniu danych z czujników umieszczonych w różnych elementach pojazdu.

Na przykład wizja Audi przewiduje jazdę w pełni autonomiczną, a nawet w dłuższej perspektywie zautomatyzowane ładowanie auta oraz poszukiwanie miejsca do parkowania. Kierownicę, pedały i konwencjonalną deskę rozdzielczą można ukryć, podczas korzystania z autonomicznej jazdy. Audi np. urbansphere wyposażono w technologię wykrywania stresu. Specjalny program skanuje twarz oraz analizuje barwę głosu, sprawdzając samopoczucie pasażerów. Ponadto oferuje sugestie dotyczące możliwości relaksu za pośrednictwem muzyki lub aplikacji do medytacji.

Dlatego teraz jest idealny czas, aby przygotować się na to, co będzie w przyszłości.

Natywna, oparta na API architektura platformy dla projektowanych rozwiązań zapewnia podstawę, której potrzebują producenci m.in. samochodów, aby nieustannie dostosowywać się do innowacji i zmian - niezależnie od tego, kiedy one nastąpią - dziś, jutro czy za rok.

Chmura zapewnia elastyczne, skalowalne środowisko potrzebne producentom, dzięki nim futurystyczne koncepcje mobilności mogą stać się rzeczywistością.

Dlatego w amb software stawiamy na to co klientom pomaga sięgać chmur… Z nimi udajemy się w niezwykłą podróż...

 

AMB SOFTWARE JAKO PARTNER COMMERCETOOLS, GOOGLE CLOUD, AWS GWARANTUJE KOMPLEKSOWE WSPARCIE I OD STRONY TECHNOLOGICZNEJ I OD STRONY INFRASTRUKTURY, ROZWIĄZAŃ CHMUROWYCH.

 

NASI EKSPERCI SĄ GOTOWI ODPOWIEDZIEĆ NA PYTANIA I CHĘTNIE POMOGĄ TOBIE W JAK NAJLEPSZYM DOBORZE ROZWIĄZAŃ!

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!

 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:
 CONSULTING@AMBSOFT.PL